poniedziałek, 4 stycznia 2016

Brink of Consciousness - Dorian Gray Syndrome“Brink of Consciousness - Dorian Gray Syndrome” to darmowa, dość banalna, ale bardzo zgrabnie prezentująca się przygodówka z elementami hidden object. Grafika jest całkiem przyjemna dla oka, miejscówki bardzo nastrojowe, a muzyka dość dobrze dobrana dla podkreślenia atmosfery niepewności i grozy – pod względem audiowizualnym jest to więc wyższa półka darmowych gier.

Jeżeli jesteś fanem przygodówek, nie będziesz miał żadnego problemu z zagadkami, jakie oferuje tytuł. Nadmienić jednak należy, że one same nieraz kuleją pod względem mechaniki. W jednej z nich trzeba uderzyć w kolorowe piłeczki z określoną siłą, by wpadły do odpowiednich komór. Problem w tym, że każda piłeczka toczy się dość długo i nie ma możliwości, by przyspieszyć jej drogę, nawet gdy już wiemy, że na bank spudłowaliśmy i trzeba będzie zaczynać od samego początku. Na szczęście, każda zagadka ma opcję „skip”, która uaktywnia się po kilku chwilach poświęconych nad daną łamigłówką – to duży plus. Tytuł nie ustrzegł się też typowych dla gatunku idiotyzmów pokroju „nie mogę dotknąć drutów pod napięciem, więc… przetnę je najzwyklejszymi nożyczkami”.

Na pewno nie jest to gra, która wyrywa z kapci, ale kilka godzin darmowej, bezstresowej, wciągającej rozgrywki w naprawdę ładnej oprawie, to rzecz, którą wstyd pogardzić.


Ocena: 7=/10