wtorek, 23 sierpnia 2011

Stacking


"Stacking" to przygodówka rozgrywająca się w świecie matrioszek. Jako Charlie, najmniejsza matrioszka świata, musimy rozprawić się ze złym baronem, który porwał i uwięził naszą rodzinę.

Gra składa się z serii zagadek, które rozwiązujemy, wykorzystując indywidualne właściwości każdej napotkanej lalki. Zdolnością Charliego jest możliwość wskakiwania do wnętrza każdej matrioszki nieco większej od siebie, co pozwala mu przejąć nad nią kontrolę. Całość rozgrywki sprowadza się do rozmów z postaciami, które podsuwają nam pomysły na rozwiązanie danej zagadki (każda ma kilka wariantów rozwiązań), a następnie użycia określonej matrioszki w określony sposób.

Gra prezentuje się zadowalająco, jeśli idzie o stronę audiowizualną. Zawodzi kamera, która czasem zupełnie się gubi. Można pokręcić nosem na ogólną prostotę całości (nie ma tu wyzwania z prawdziwego zdarzenia dla zagorzałych fanów przodówek i łamigłówek) i niewykorzystanie potencjału, jaki niesie w sobie sam pomysł (takie np. łączenie zdolności dwóch matrioszek pojawia się jedynie pod koniec przygody).

Ważna uwaga: Kupiłam "Stacking" po promocyjnej cenie 20 zł, jaką przez krótki czas oferował PSN Store. Uważam, że za takie pieniądze warto się grą zainteresować (wyczekiwałam zresztą na obniżkę od jakiegoś czasu). Odradzam jednak zakup powyżej tej kwoty!

Ocena: 7+/10