sobota, 5 czerwca 2010

Golden Path


"Golden Path" to darmowa gra logiczna, w której naszym celem jest łączyć kolorowe kule w grupy - tak, jak w pozostałych wariacjach gry "match 3" (połącz 3), połączenie 3 kul tego samego koloru powoduje ich zniknięcie. Nowe kule dołączamy, strzelając z małej "armatki" w dole ekranu, co przypominać może mechanizm dawnego "Arkanoida". Przed upływem wyznaczonego czasu, musimy pozbyć się wszystkich kul z planszy, a nie jest to takie proste, jako że zbudowana z nich konstrukcja rządzi się własną fizyką - kule przyciągane są przez znajdujący się w samym środku kryształ - jeśli odpowiednio się je wystrzeli, mogą nawet orbitować wokół niego w pustej przestrzeni przez kilka chwil.

Wykonanie, podkład muzyczny i sama fizyka gry sprawiają wcale miłe wrażenie. Gra jest wciągająca i całkiem zgrabnie się prezentuje.

Wadą jest jednak fakt, że armatka, którą sterujemy myszką, w tym samym czasie próbuje być jednocześnie zwykłym kursorem (którym możemy przejść do menu gry), co prowadziło nieraz do zawieszenia gry, zaupauzowania, wychodzenia do ekranu pulpitu i tego podobnym nieprzyjemnościom. Z tego względu muszę zaniżyć ocenę tej produkcji.

Ocena: 6-/10