wtorek, 6 września 2011

Murder in New York„Murder in New York” to darmowa gra z gatunku „hidden object”, czyli oferująca nam zabawę w znajdowanie ukrytych przedmiotów. Bardzo polecam wypróbowywanie gier tego typu, gdyż ćwiczą one spostrzegawczość, a dodatkowo pomagają nam poznać angielskie słówka.

Ponieważ gra opowiada historię pewnego policyjnego śledztwa, między szukaniem przedmiotów będziemy wyjmować pocisk ze ściany czy fotografować pamiętnik ofiary w laboratorium bądź też rozwiązywać prościutkie zagadki polegające na ułożeniu banalnej układanki czy poskładaniu porwanej kartki – to takie małe przerywniki między kolejnymi planszami.

Samo szukanie ukrytych przedmiotów nie nastręcza większych trudności, acz należy się twórcom pochwała za ładne, niezbyt udziwnione (jak czasami zdarza się w grach tego typu) wtapianie ich w tło i ogólną kompozycję przedstawionego świata -  kolorowe miejscówki cieszą oko i muszę przyznać, że pod tym względem jest to chyba najładniejsza z darmowych pozycji gatunku, z którymi dotąd się zetknęłam.

„Murder...” to banalna (nie ma limitu czasu, nie ma kar za błędy), bezstresowa, lecz wciągająca gra - jedna z tych, które przyprawiają o syndrom "jeszcze jednej planszy". A że jest za darmo, polecam każdemu sprawdzić na niej swój zmysł obserwacyjny.

Ocena: 8/10