czwartek, 3 kwietnia 2014

Borderlands 2 GOTY
Notkę przygotował Psycho-Mantis.

Borderlands to jedna z najbardziej nietuzinkowych i wyczekiwanych na rynku serii. To humor, swoboda, kuriozalne postaci, zwariowany świat, elementy RPG, kooperacja i przede wszystkim: istna orgia broni. Do pokonania mamy masę różnorodnych wrogów i bossów, zwiedzimy kawał rozmaitych lokacji, gdzie znajdziemy masę żartów i nawiązań do naszego świata i popkultury.Ekwipunek można ulepszać niemal w nieskończoność, ciągle zdobywając lepsze giwery, ciągle podkręcając statystyki. Zabawa na setki godzin. 

B2 nie zawodzi - jest więcej, fajniej i lepiej, co przekłada się na fantastyczną zabawę. Must have dla każdego miłośnika strzelanin, zwiedzania i kooperacji. 

Zastrzeżenia budzi jednak sama wersja GOTY, W rzeczywistości jest to zwykła edycja gry w standardowym pudełku oraz 4 fabularne DLC plus dodatkowe bronie i klasy postaci na płycie w drugim pudełku, które to było sprzedawane osobno. Całość wsadzili w dodatkową tekturę i na tym kończy się jej wyjątkowość. Nie do końca rozumiem sens tego wydania - nie ma żadnej korzyści finansowej, wręcz przeciwnie - można kupić taniej podstawę + DLC na płycie lub w wersji cyfrowej, nie wspominając o wersji używanej. Przy zakupie za pełną premierową cenę liczyłem na season pass, który pozwoliłby pobrać najnowsze okolicznościowe DLC, niestety, dostałem figę z makiem.

Ocena: 8+/10


Plusy:

+ broń, a raczej istna orgia strzelania
+ humor
+ radocha z walki
+ nietuzinkowość
+ przeciwnicy i bossowie
+ liczne easter eggi
+ charakterystyczny i lubiany styl graficzny
+ liczne nawiązania do filmów, seriali i ogólnie pojętej popkultury

Minusy:

- drobne problemy techniczne
- średni model jazdy samochodem
- rozczarowanie wersją GOTY